Рецепти борщу

Борщ від Світлани Чорної, Донецька область

Для 4,5 - 5  літрів борщу беремо 0,5 кг свинячих реберець. Додаєм велику ложку солі, знімаємо піну.  Варимо реберця 15-20 хвилин і додаємо корінь петрушки та порізаний соломкою буряк (краще квашений),  1 велику склянку квасолі, попередньо замоченої на кілька годин,  а краще на ніч.  Коли хвилин 15 провариться квасоля, додаємо картоплю порізану невеликими шматочками. Беремо 3-4 картоплини. Коли квасоля і картопля будуть майже готовими, кладемо в каструлю трохи квашеної капусти + капусту свіжу, тонко пошатковану. Краще на шатківниці. 
Готуємо засмажку - дрібно нарізаємо сало і розтоплюємо на пательні, додаємо дрібно посічену цибулину середньої величини, коли цибуля трохи підсмажиться, кладемо  на пательню кілька посічених зубків часнику, доливаєво кілька ложок олії. В засмажку кладемо лавровий лист, червоний солодкий перець і  трохи  гіркого стручкового перцю, потертий на тертушці буряк столовий, ложку томатної пасти найкращої якості. У борщ, який вариться на слабкому вогні вливаємо бурякового квасу (до 50 г) і томатний сік (краще домашній, перетертий із зернятами помідорів). За 5 хвилин до готовності страви, вливаємо в каструлю засмажку. Можна додати червоний солодкий перець. За 1-2 хвилини до того, як зняти каструлю з вогню кладемо в борщ порізаний свіжий  зелений кріп та петрушку. Подаємо у глиняній мисці з ложкою сметани. Притрушуємо дрібкою зелені.
 
Необхідні продукти:  на 5 л каструлю  - 0,5 кг свинячих реберець (краще з ринку, а не з магазину), 250 грамів сала, 50 грамів олії соняшникової олії, буряк квашений (борщовий і столовий,) і буряк столовий свіжий 1 шт. Потрібен 1 корінь петрушки,  картопля, квасоля біла 1-1,5 стакани. Треба замочити, краще на ніч. Перець червоний солодкий 1-2 штуки, 1 стручок перцю гіркого.   Капуста квашена грамів 300-350, капуста свіжа. Часник - 1 шт., томатна паста. Лавровий лист, зелень - кріп і петрушка. Бурячний квас - 100 гр. Цибуля - 2 шт.