Борщ занесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України

Борщ занесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України

Сьогодні, 6 жовтня 2020, Експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики України проголосувала одноголосно за включення елементу «Культура приготування українського борщу» до репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини України.

Голова громадської організації ГО «Інститут культури України», кулінарний експерт — Євген Клопотенко зазначив:#nbsp; «Ця ініціатива в мене з’явилася рік тому. Я зібрав однодумців: фольклористів, істориків, аналітиків, людей, які мають відношення до культурної спадщини. Ми об’єдналися в громадську організацією і пройшли нелегкий процедурний шлях. І сьогодні борщ вже в цьому списку».

Заступник Голови Марина Соботюк, зазначила, що під час експедиції найбільше вразив - борщ з крові щойно заколеного кабана, який знайшли члени нашої громадської організації під час експедиції до Щацьку, що на Волині. «Загалом кожна громада, родина приймали нас охоче. Ми знайшли в кожному регіоні дійсно унікальні рецепти».

Наголосимо, що це вперше в українській історії подачі Елементу до Національного переліку, коли включено загальноукраїнський елемент, а не регіональний.

Організація висловлює подяку всім хто був поряд на цьому шляху. Ми цінуємо та дослухаємося до кожного.

Зазначимо, що члени ГО «Інститут культури України» упродовж року збирали фото- відеоматеріали, згоди від носіїв елементу по всій території України, аби сформувати облікову карту для подачі на розгляд Експертної ради.