Інститут культури України запустили проєкт Ukrainian Identification

Інститут культури України запустили проєкт Ukrainian Identification

Наше громадське об’єднання до Різдв’яних свят презентує проєкт Ukrainian Identification, де через фото, буде показано, як корінний український образ може набути сучасної інтерпретації.

Автор ідеї, заступник Голови Марина Соботюк зазначила:

«Це фотопроєкт в інфраструктурі Києва, де поєднується історія та сучасність, такий собі street style у вбранні, що ідентифікує українок. Це дасть змогу залишити за Україною культурний код моди, як частину унікальної ідентичності».

Наш історик, дослідник та колекціонер Володимир Щибря зібрав історичні строї з різних куточків України, яким понад 100 років.

«Надзвичайно важливим завданням нашої громадської організації є вивчення та популяризація народного одягу українців. Проєкт спрямований заохочувати українських та зарубіжних дизайнерів використовувати елементи крою та оздоблення давнього одягу для створення сучасних модних колекції. Саме для того, щоб українське традиційне мистецтво впізнавали в світі дизайнерами слід звернути увагу на історичний одяг»,- зазначив дослідник.

Ця частина фоторобіт буде зібрана з колекції верхнього одягу та головних уборів.

Фотопроєкт триватиме цілий рік. Одяг змінюватиметься за сезонами. Охочі українки можуть долучитися до фотосесій. З ними працюватиме команда професіоналів.

Деталі про проєкт за телефоном:

+380978886386

В додатку приклад фоторобіт.

Сірий:#nbsp; Латуха. Поч. 20 ст. Ратнівський р-н Волинської обл., Західне Полісся.

Червоний: Сардак. Кін. 19. - поч. 20 ст. Косівський р-н Івано-Франківської обл. Рідкісний червоний колір сукна, що був характерним для Гуцульщини.