В центрі Києва відбувся мистецький захід «Характерник» - 14 воїнів вийшли на етнопоказ в історичних вишиванках

В центрі Києва відбувся мистецький захід «Характерник» - 14 воїнів вийшли на етнопоказ в історичних вишиванках

Вихідними, у столиці на території Національного заповідника «Софія Київська» відбувся мистецький мультимедійний захід «Характерник» .

В якому взяли участь 14 військових із 14 історичних регіонів України.

“Цей захід присвячений Дню захисників та захисниць України. Подія, яка присвячена нашій історії. Мені здається, це чи не перший майданчик, де ведеться розмова про характерників, про те, хто вони такі, хто вони були у нашій історії, хто вони є в нашому сучасному, хто вони будуть у майбутньому. Це дуже чудово, коли в одному місці та в одному просторі вдається поєднувати сучасне майбутнє та минуле”, - сказав державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема.

Марина Соботюк, авторка ідеї, дослідниця традицій української культури зазначила мету заходу- популяризувати військового та три ідентичності України: історичну постать Характерника, якого мають ген наші воїни, українську вишиванку та борщ, який зараз подало ГО «Інститут культури України» до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

“Окрім того, ми підняли в інформаційне поле тему значимості наших Героїв, показали їх історії життя, історії війни,через мистецтво”, - зазначила Марина Соботюк.

Співорганізаторка заходу, засновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк звернула увагу на те, що військові продемонструють старовинні вишиванки, яким понад 100 років. Вони з колекції історика Володимира Щибрі.

“Сила захисників#nbsp; закладена у генетичних кодах, візерунках, в традиційний фрагментах, вишитих на сорочках, рушниках та оберегах”, - додав співорганізатор заходу, ініціатор подання борщу до ЮНЕСКО Євген Клопотенко.

Супроводжувало дійство анімаційна піскова ілюзія стихій характерництва: Бессарабія – бик, Буковина – орел, Волинь – сокіл, Галичина – лев, Карпати та Закарпаття – ведмідь, Наддніпрянщина – сом, Поділля – вовк, Подніпров'я та Запоріжжя – лось, Полісся – джміль, Полтавщина – лис, Приазов'я – змій, Таврії та Причорномор'я – зубр, Сіверщина – кінь, Слобожанщина – жайвір.

Для присутніх також відкриті мистецькі та історичні виставки у «Софії Київській».

На завершення заходу гості побачили танок Богаркан від козака -Характерника Дениса Богуша.

Окрім того, згодом відвідувачів заходу пригостять козацьким борщем від шеф-кухаря Євгена Клопотенка.

Організаторами заходу є ГО “Інститут культури України” за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Співорганізатори - Міністерство закордонних справ України, громадські організації та спілки “Всесвітній день вишиванки”, “Музичний батальйон”, “Народний музей України”, проєкт “Козак-Характерник”, Національний заповідник “Софія Київська”.