Ukrainian Identification

На початку квітня 2021 року відбулося продовження проєкту ГО «Інститут культури України» «Українська ідентичність: мода»
Це Третій цикл фотопроекту, що має на меті привернути увагу до 35 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Де відзнято образи, серед покинутих вулиць. На моделях поєднано сучасні образи зі старовинним вбрання, якому понад 100 років, околишніх регіонів.
Деталі про проєкт:
Ukrainian Identification через фото демонструє, як корінний український образ може набути сучасної інтерпретації.Це вже третій цикл проєкту. До цього відзнято Стріт стайл на вулицях Києва осінню та зимову колекцію. Цього разу була демісезонна колекція вбрання 20-30х років ХХ століття.
Автор ідеї, Марина Соботюк, дослідник української культури та традицій, (заступник голови ГО) підбирає ідеологію проєкту та кожен образ героям.
Одяг історичний - це колекція історика, дослідника та колекціонера Володимира Щибрі, нашого члена організації, який зібрав історичні строї з різних куточків України, яким понад 100 років.
В зоні Чорнобиля це були переважно вбрання верхнього одягу з Житомирщини, Рівненщини та Київщини. Регіони, що найбільш постраждали від катастрофи на Чорнобільській АЕС. 
Загалом, Це фотопроєкт в інфраструктурі міст, де поєднується історія та сучасність, такий собі street style у вбранні, що ідентифікує українців. Це дасть змогу залишити за Україною культурний код моди, як частину унікальної ідентичності. За результатами циклу зйомок, яких планується 5, буде сформовано фотоальбом та поширено у світі через діаспору. Мета - зберегти ідентичність української моди та вмотивувати дизайнерів інтегрувати істричні риси в сучасну моду.
Саме для того, щоб українське традиційне мистецтво впізнавали в світі дизайнерами слід звернути увагу на історичний одяг.
Зазначимо, одним із завдань нашої громадської організації також є вивчення та популяризація традиційного одягу українців.
Ця частина фоторобіт в Чорнобильській зоні зібрана з колекції верхнього одягу, головних уборів та прикрас.
Фотопроєкт триватиме цілий рік. Одяг змінюватиметься за сезонами. Охочі українки можуть долучитися до фотосесій. З ними працюватиме команда професіоналів.

Наше громадське об’єднання до Різдв’яних свят презентує проєкт Ukrainian Identification, де через фото, буде показано, як корінний український образ може набути сучасної інтерпретації.
Автор ідеї, заступник Голови Марина Соботюк зазначила:«Це фотопроєкт в інфраструктурі Києва, де поєднується історія та сучасність, такий собі street style у вбранні, що ідентифікує українок. Це дасть змогу залишити за Україною культурний код моди, як частину унікальної ідентичності».
Наш історик, дослідник та колекціонер Володимир Щибря зібрав історичні строї з різних куточків України, яким понад 100 років.
«Надзвичайно важливим завданням нашої громадської організації є вивчення та популяризація народного одягу українців. Проєкт спрямований заохочувати українських та зарубіжних дизайнерів використовувати елементи крою та оздоблення давнього одягу для створення сучасних модних колекції. Саме для того, щоб українське традиційне мистецтво впізнавали в світі дизайнерами слід звернути увагу на історичний одяг»,- зазначив дослідник.
Ця частина фоторобіт буде зібрана з колекції верхнього одягу та головних уборів.
Фотопроєкт триватиме цілий рік. Одяг змінюватиметься за сезонами. Охочі українки можуть долучитися до фотосесій. З ними працюватиме команда професіоналів.
Деталі про проєкт за телефоном: +380978886386
В додатку приклад фоторобіт. Сірий: Латуха. Поч. 20 ст. Ратнівський р-н Волинської обл., Західне Полісся.
Червоний: Сардак. Кін. 19. - поч. 20 ст. Косівський р-н Івано-Франківської обл. Рідкісний червоний колір сукна, що був характерним для Гуцульщини.

Інститут культури України запроваджує новий стріт-стайл